סדרות ברחבי הארץ

סדרת ירושלים

"נעלה את ירושלים על ראש שמחתנו". ועם שמחתנו זו, ירושלים משקפת גם את השאלות המרכזיות בתולדות עם ישראל בארצו. נסייר בהר הבית וניגע בחומה המפרידה את העיר. נפגוש אנשים שהעיר יקרה להם למרות שדעותיהם על החיים בה שונות ולעתים מנוגדות, ותוך ביקור באתרים ארכאולוגיים יחודיים נחוש את העבר ונשאל עצמנו על עתידה של עיר הנצח.

סדרת יהודה ושומרון

הסדרה נוגעת באחד מצמתי המחלוקת המרכזיים בחברה הישראלית. נסייר במערת המכפלה ובישוב היהודי בחברון, נפגוש את נופי התנ"ך בדרכנו לשיחות עם תומכים ומתנגדים מימין ומשמאל. נפגוש את הפועלים בשטח, חייליים ותושבים. ננסה לעצב דעה על בסיס מראה עיניים ומשמע אוזניים. ונתווכח, בטוח שנתווכח....

סדרת נגב

"בנגב יבחן העם בישראל" הכריז דוד בן גוריון. האם עמדנו במבחן? האם הוא רלוונטי לימינו? בסדרה זו נפגשים עם פעילים ויזמים המשפיעים על הנגב ועתידו. נבקר במוקדים עיקריים של פעילות במגזר היהודי ובמגזר הבדואי ונגיע למקומות שבחיינו הרגילים איננו נחשפים אליהם.

סדרת רמת הגולן

הסדרה תפתח את שנת הפעילות ולפיכך תהווה עבורנו הזדמנות להתוודע אל חברי הקבוצה האחרים, ולאופן וסגנון הפעילות במכינה. נעשה זאת באתר יוצא דופן ביופיו ויחודו ותוך כדי מפגשים והיכרות עם דמויות ומקומות אליהם איננו נחשפים בטיולינו הרגילים.