תוכנית 'בית לשתף עצמנו'

הרצליה

הרשמה 'בית לשתף עצמנו'

ניתן להירשם לתוכנית מאי-יולי  https://www.meshulam.co.il/purchase?b=bd82d3f1aaf923e8358c1d52af3129f1

בית לשתף עצמנו- הרעיון והמימוש

הרעיון- עשינו דרך ארוכה בלימוד והכרת המדינה והחברה בישראל והצלחנו יחד להפיל חומות של ציניות וריחוק. אנחנו רוצים להמשיך קדימה, להעמיק הידע והפעילות.

קהילה דינמית- השאיפה שלנו היא לשמר קהילה דינמית אליה נרגיש שייכים ועם אנשיה נוכל לקיים המשכיות של לימוד ופעולה. הקהילה היא דינמית משום שאיננו גרים במקום אחד ואנחנו שייכים למשפחות, חברים וקהילות מגורים שונות. ועם זאת אנחנו מאמינים שלכולנו משותף הרצון להגביר את האור ולקיים שיח מלמד ובונה ששונה מרוב השיח הקיים סביבנו.

פעילות שוטפת- מתוך מבט ריאלי על האילוצים והיכולות החלטנו שהבסיס לקיום הקהילה הדינמית יהיה מפגש אחד בחודש שימשיך את סוג ורוח המפגשים של 'לשתף עצמנו'. מפגשים כאלה שיארגן הצוות יתקיימו בפורמט אליו התרגלנו ויהיו הבסיס הקבוע לבית לשתף עצמנו.

פעילות שמעבר- מעבר לפעילות השוטפת הצוות יזום ויעזור למשתתפים שיזמו סיורים/ סדנאות של מספר ימים/ טיולים וימי עיון. פעילויות אלה תהיינה בחירה שמעבר למינימום. כך לדוגמה אנחנו מתחילים עם שלשה ימי סיור לאורך גבולה הצפוני של ישראל תחת הכותרת: 'הגליל כמשימה לאומית'. זוהי יוזמה של משתתפים שהיא מעבר למפגש החודשי.

יוזמות נוספות ודומות הן: קבלת שבת, ביקור במרכז פרס לשלום, כנס אידיאה בירושלים וטיול ליל ירח.

חשובות עוד יותר הפעילויות שיזמו משתתפים וימשיכו ליזום במטרה לשפר את מצב החברה והמדינה. כל מה שקשור בהגברת האור. בראשן עומדת ההצלחה בפעילות לשילוב חרדים בעבודה ופעילותם של משתתפים כבודדים ביוזמות עזרה ומנטורינג.

חברות בבית לשתף- כל מי שהשתתף בתכנית סמסטר אחד או יותר מוזמן להצטרף. אנחנו מניחים שלא כולם ירצו ויוכלו להשתתף בכל הפעילויות והיוזמות ולכן חשוב לשמר את המסגרת של הקהילה הדינמית במפגש החודשי ולאפשר בחירה שוב ושוב באשר לפעילות הנוספת.

העלות נמוכה ותואמת את הפעילות הקבועה אחת לחודש- 180 שקלים. כהרגלנו נחלק את השנה לשני סמסטרים, אלא שהפעם כל סמסטר יהיה בן 5 חדשים. ביולי אוגוסט נקיים רק פעילויות מיוחדות אם יזמו אותם המשתתפים.

אתם שותפים שלנו- חשוב לזכור שחברות ב'בית לשתף עצמנו' מאפשרת כניסה לכל מפגשי הפעילות של 'לשתף עצמנו' (שנה א'): הרצאות ושיעורים. התכנית תפורסם באתר שלנו כך שיתאפשר לכם לעקוב ולהגיע כרצונכם למפגשים.

דוגמה לכך היא הרצאתו של הד"ר יצחק בן ישראל, שהיה ח"כ וראש מפא"ת וכל אנשי בית לשתף (מחזור א') מוזמנים אליה. מתקיימת השבוע בבית חיל האויר בשעה 17:00.

תוכנית בית לשתף הרצליה.png